Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

działki Miasto Wysokie Mazowieckie dysponuje  nieruchomościami  gruntowymi  położonymi przy ul. Warszawskiej, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. Więcej informacji  można  uzyskać w pokoju nr 25 (II piętro) Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie lub telefonicznie pod nr 86 275 23 79

Strona główna

Pasje warto rozwijać...

Pasje warto rozwijać„Dobry start, to szansa na lepsze jutro” – takie motto towarzyszy uczniom i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem w procesie edukacyjnym. Szkoła uczy, wychowuje, ale też ogromny nacisk kładzie na rozwój zainteresowań i pasji swoich wychowanków. Jedną z form sprawdzenia się uczniów, jest ich udział w różnego rodzaju konkursach wewnętrznych, do zainteresowania którymi na szerszą skalę zachęcamy naszych podopiecznych.

 

A wszystko zaczyna się od konkursów szkolnych. Nasze dzieci mają możliwość wykazania się w licznych imprezach plastycznych, literackich, recytatorskich, sportowych czy typowo przedmiotowych organizowanych przez naszą placówkę. Nie zaniedbujemy też rywalizacji na szerszą skalę – powiatu, rejonu, województwa czy też Polski – np. „Kangur”, „Eko-Planeta”, itd. Co roku uczestniczymy w nich z wielkim powodzeniem.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wojewódzkie konkursy przedmiotowe, które na stałe weszły już do tradycji naszej „Jedynki”. Są to konkursy kuratoryjne, które otwierają przed laureatami duże możliwości, co z pewnością jest ogromną zachętą do udziału w nich. Laureaci konkursów przedmiotowych nie piszą sprawdzianów szóstoklasisty, otrzymując z nich maksymalną liczbę punktów – 40. Poza tym, jest to ogromne wyróżnienie dla ucznia, ale też powód do radości i dumy dla szkoły, która „wypracowała” sobie takie sukcesy. Zaczyna się od etapów szkolnych, w których biorą liczny udział nasi uczniowie. Rywalizacja na tym poziomie kwalifikuje do etapów rejonowych. W tym roku szkolnym etap wojewódzki zapewniło sobie 24 uczestników rejonów.

Potem to już „tylko” - etapy wojewódzkie, zwycięstwo w nich i zapewnienie sobie wymarzonego tytułu laureata, którego osiągnięcie jest z całą pewnością swego rodzaju sprawdzianem wiadomości i umiejętności uczniów, ale przede wszystkim owocem wielkiego wkładu pracy w rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Osiąganiu tych wspaniałych rezultatów sprzyjają niewątpliwie wielkie zaangażowanie naszych nauczycieli i prowadzenie przez nich zajęć dodatkowych mających na celu jak najlepsze przygotowanie konkursowiczów. Tu również ukłon w stronę rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w ich zmaganiach konkursowych i służą bardzo często pomocą, nie tylko merytoryczną.

Ta wspólna ogromna praca naszych uczniów, nauczycieli i rodziców przyniosła wspaniałe rezultaty. Nasi uczniowie zostali 13 laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych, w tym jeden uczeń to laureat z trzech przedmiotów i dwóch z dwóch.

Są to:

 

1.Marcin Różański (kl. VI c) tytuł laureata uzyskał z:

 • historii (nauczyciel prowadzący – p. R. Tymiński)
 • języka angielskiego (nauczyciel prowadzący – p. I. Murawska)
 • informatyki (nauczyciel prowadzący p. M. Łosiewski)

2.Piotr Lipiński (kl. VI b) – tytuł laureata z:

 • przyrody (nauczyciel prowadzący – p. K. Rękawek)
 • języka angielskiego (nauczyciel prowadzący – p. J. Jóźwiak)

3.Andrzej Kaczyński (kl. VI c) tytuł laureata z:

 • matematyki (nauczyciel prowadzący – p. E. Słonecka)
 • przyrody (nauczyciel prowadzący – p. J. Łosiewska)

4. Artur Kadłubowski(kl. VI c) laureat z:

 • matematyki (nauczyciel prowadzący p. E. Słonecka)

5.Jakub Dąbrowski (kl. VI c) laureat z:

 • matematyki (nauczyciel prowadzący – p. E. Słonecka)

6. Szymon Wnorowski (kl. VI a) laureat z :

 • matematyki (nauczyciel prowadzący p. K. Kruszewska)

7. Michał Faszczewski (kl. VI c ) laureat z:

 • przyrody (nauczyciel prowadzący p. J. Łosiewska)

8. Mateusz Faszczewski (kl. VI c) laureat z:

 • przyrody (nauczyciel prowadzący – p. J. Łosiewska)

9. Monika Murawska (kl. VI a) laureatka z:

 • przyrody (nauczyciel prowadzący p. J. Łosiewska)

 

Ponadto możemy się też jeszcze pochwalić finalistami, do grupy których weszli:

Nina Milewska (kl. VI c) - matematyka (nauczyciel prowadzący p. E. Słonecka), Marcin Wódz (kl. VI a) - j. angielski (nauczyciel prowadzący p. J. Jóźwiak) i Jakub Dąbrowski (kl. VI c) - przyroda (nauczyciel prowadzący p. J. Łosiewska).

 

Na uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych w kuratorium w Łomży (dokładnie o tym piszemy w artykule „Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych” na stronie naszej szkoły) nasz potrójny laureat – wspomniany wcześniej Marcin Różański, otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną przez burmistrza miasta Wysokie Mazowieckie (takie nagrody ufundowali również inni prezydentowie, burmistrzowie i wójtowie laureatom ze swoich terenów). Na pewno tablet, który otrzymał Marcin, pomoże mu w dalszej nauce i rozwijaniu swoich zdolności.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i mamy nadzieję, że następny rok szkolny przyniesie również wiele sukcesów uczniom i ich nauczycielom, a powodów do dumy dla wielu rodziców, zwłaszcza, że jest to wspaniałe ukoronowanie ciężkiej, wspólnej pracy.

 

Życzymy powodzenia

B. Aleksandrowicz

 

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska LGD  PLIS     Bezpieczny internetBiznes.gov.pl


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW