Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Strona główna

Sprzedaż nieruchomości Miasta a aktualizacja opłat

opłatyInformuję, iż aktualizacja opłat dotyczy tzw. opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości poprzez budowę infrastruktury technicznej. Opłatę ponosi właściciel nieruchomości w kwocie 15% różnicy między wartością jaką nieruchomości miała przed wybudowaniem infrastruktury technicznej a wartością jaką posiada po wybudowaniu infrastruktury.

 

 

PRZYKŁAD przy zakupie działki o pow. 981 m2

 • Cena zakupu działki  91zł/m2
 • Cena nieruchomości po wybudowaniu infrastruktury 96 zł/m2
 • Wyliczenia wartości opłaty adiacenckiej

(96 zł- 91 zł) x 15% = 0,75 zł

0,75 zł x 981m2= 735,75 zł

 

Czyli opłata adiacencka jaką może ponieść nabywca nieruchomości wynosi 735,75 zł jednorazowo za całą nieruchomość.

Zieleń miejska nominowana w konkursie

Tereny zieloneZarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich w ramach konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, nominował „Modernizację terenów zielonych” miasta Wysokie Mazowieckie do II etapu.

Konkurs organizowany jest we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, pod honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Kandydatura miasta Wysokie  Mazowieckie w II etapie znalazła się wśród 31 przestrzeni publicznych z całej Polski. Z województwa podlaskiego oprócz miasta Wysokie Mazowieckie zakwalifikowana została  również ulica Lipowa w Białymstoku i Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Czytaj więcej...

Otwarcie placu zabaw

Plac zabawBurmistrz Miasta, Dyrektor, Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne Przedszkola Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, zapraszają w dniu 22 maja 2014 o godz. 1430 na uroczyste otwarcie placu zabaw połączone z festynem rodzinnym na plac przy Przedszkolu Miejskim Nr 2, ul. Wołodyjowskiego 2.

W programie: występy przedszkolaków, konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, konkursy i zabawy ekologiczne, wizaż w plenerze, loteria fantowa, jazda kucykiem, występ taneczny „Okay Dance”, prezentacja wyposażenia służb specjalnych ( policji i straży pożarnej) oraz mała gastronomia.

 

Czytaj więcej...

Bezpieczniej przy szkołach

Remont chodnika ul. KościelnaW kwietniu bieżącego roku, w mieście Wysokie Mazowieckie rozpoczęto inwestycję polegającą na przebudowie ul. Dolnej i części ul. Kościelnej. Wiodącym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i płynności ruchu w mieście. Remontowane ulice znajdują się w obrębie szkół (Szkoły Podstawowej Nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica) i stanowią ciąg komunikacyjny pomiędzy nimi a dworcem PKS, co powoduje duże natężenie ruchu.

 

Czytaj więcej...

Wdrażamy OZE

Odnawialne źródła energiiSamorząd Miasta Wysokie Mazowieckie jest w trakcie realizacji inwestycji pn.: „Wykonanie centrali grzewczych z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi w budynkach edukacyjnych w Wysokiem Mazowieckiem”. Wartość robót budowlanych 1 737 856,79 zł brutto, a wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcą inwestycji jest LEBART Bartosz Łogwiński i wspólnik Sp.J.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o przetargu

Nowe osiedleBurmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż 52 nieruchomości gruntowych położonych przy ulicy Warszawskiej, które odbędą się 11 kwietnia 2014r. Wadium należy wpłacać do 7 kwietnia 2014r.

 

 

 

Czytaj więcej...

Stadion po zmianach

StadionSamorząd Miasta Wysokie Mazowieckie, kontynuując proces rozwoju bazy sportowo turystycznej w mieście Wysokie Mazowieckie, w 2012r. podjął decyzję o przebudowie budynku znajdującego się na terenie stadionu miejskiego i infrastruktury towarzyszącej. Pierwszym krokiem było wykonanie dokumentacji technicznej i uzyskanie przewidzianych prawem pozwoleń.  Następnie ogłoszony został przetarg nieograniczony, w odpowiedzi na który wpłynęło 14 ofert. Wybrana została najtańsza oferta i  w kwietniu 2013r. rozpoczęły się roboty budowlane.

Czytaj więcej...

Informacja o działkach budowlanych 2014

Nowe osiedleW roku 2014 planowane są przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż 52 działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne oraz usługowe położone przy ul. Warszawskiej  zgodnie z załączonym wykazem i mapką. Szczegółowych informacji można uzyskać w pokoju nr 25 Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie tel. 086 275 23 79

Czytaj więcej...

Mistrzowie inwestycji

WspólnotaPod takim tytułem ukazał się artykuł w dwutygodniku WSPÓLNOTA  - Piśmie Samorządu Terytorialnego z dnia 12 października 2013 roku. Przedstawia on wyniki corocznego prestiżowego rankingu samorządowych inwestycji w infrastrukturę techniczną.

 

 

Czytaj więcej...

Przetarg na działki pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe

Przetarg odbędzie się 12 listopada 2013 r. w siedzibie Urzędu Miasta - sala konferencyjna nr 20 (II piętro) w godz. od 730 – 1530  , warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium do dnia 5 listopada 2013 r. na konto Urzędu Miasta w wysokości 10 tys. zł na działki mieszkaniowe lub 16 tys. zł na działki usługowe.

Załączniki:
Pobierz plik (mapa do przetargu.pdf)mapa do przetargu.pdf[ ]1827 kB
Pobierz plik (Ogłoszenie o przetargu 30.09.2013.doc)Ogłoszenie o przetargu[ ]175 kB

Działki pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe na sprzedaż

nowe osiedleDZIAŁKI POD BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE I USŁUGOWE

NA SPRZEDAŻ

 

  Ogłoszenie  o podaniu do publicznej wiadomości  wykazu  53 nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Warszawskiej,  przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Czytaj więcej...

Nowe parkingi w mieście

ParkingW związku z licznymi postulatami mieszkańców w zakresie zwiększenia miejsc do parkowania w Wysokiem Mazowieckiem, Samorząd Miasta podjął działania w celu rozwiązania tego problemu.

Ze względu na skupienie w jednym miejscu urzędów w Wysokiem Mazowieckiem był  dotychczas problem z zaparkowaniem pojazdu. Aby to usprawnić Samorząd Miasta Wysokie Mazowieckie utwardził plac i wprowadził organizację ruchu na działce przy ul. Mickiewicza (między siedzibą Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem). Powstało 40  nowych  miejsc parkingowych.

Obecnie problem z parkowaniem w tej części miasta został rozwiązany. Poza tym na terenie miasta powstanie jeszcze w 2013 roku 56 miejsc postojowych: na ul. 1 Maja (obok bloku nr 2 i 4), przy Przedszkolu Miejskim nr 2 oraz Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej.

Czytaj więcej...

Kolejna inwestycja z zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Wysokiem Mazowieckiem

W dniu 17.06.2013 Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla miasta Wysokie Mazowieckie na realizację projektu :„Zastosowanie central grzewczych z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi w gminnych obiektach edukacyjnych Miasta Wysokie Mazowieckie”. Koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi 2 443 733,62 zł.,  zostanie ono dofinansowane w 85% tj. 2 077 173,57 zł. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Czytaj więcej...

Projekty dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie

"Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 1

i Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem"

 

Wartość projektu: 1 565 008,96

Dotacja NFOŚiGW: 311 636,27 zł

 

                       Dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

NOWE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

nowe osiedleMiasto Wysokie Mazowieckie posiada obszar ok. 13ha położony w północno-wschodniej części miasta przy drodze wojewódzkiej nr 678 (Wysokie Mazowieckie-Białystok). Obecnie teren ten jest użytkowany rolniczo. Rada Miasta Wysokie Mazowieckie Uchwałą Nr XVIII/93/12 z dnia 30 kwietnia 2012r przystąpiła do sporządzania zmiany powyższego obszaru z terenu o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym na obszar zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Po wyłonieniu w drodze przetargu pracowni urbanistyczno-architektonicznej został sporządzony projekt nowo powstającego osiedla.

Czytaj więcej...

UNIA EUROPEJSKA – inwestycje zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

drogaOd 2004r. tj od momentu gdy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej samorządy mogły aplikować o dofinansowanie inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W latach 2004-2007r. funkcjonował Zintegrowany Program Rozwoju Regionalnego, z którego Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie pozyskała środki na 3 inwestycje:

- budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Osiedlu XXX Lecia, (ul. Słowackiego, Skłodowskiej, Cicha, Żwirki i Wigury, Dąbrowskiego, Tuwima, Bema),

- budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Osiedlu Południe oraz ul. Kościelnej i Ogrodowej,

- budowę krytej pływalni.

Czytaj więcej...

OFERTA INWESTYCJNA

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu propozycję oferty inwestycyjnej Miasta Wysokie Mazowieckie. Została ona przygotowana z myślą o zachęceniu Państwa do zainwestowania na naszym terenie.

Teren pod  zabudowę usługowo-produkcyjną.
POŁOŻENIE:
w granicach miasta Wysokie Mazowieckie, bezpośrednie położenie przy drodze wojewódzkiej nr 678: Zambrów - Wysokie Mazowieckie - Białystok. W sąsiedztwie znajdują się  tereny pod inwestycje sportowo-rekreacyjne.
POWIERZCHNIA:
2,2786 ha -  Nieruchomość niezabudowana.
WŁAŚCICIEL:
Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie
ADRES WŁAŚCICIELA :
Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
osoba do kontaktu w sprawie oferty :
Jarosław Siekierko – Burmistrz Miasta
tel. 086-275-25-92; fax. 086-275-25-93,  kom. 0502646130 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
SYTUACJA PRAWNA:
uregulowana - Księga Wieczysta
FORMA I METODA ZBYCIA PRAW:
sprzedaż prawa własności
ODLEGŁOŚĆ OD ZABUDOWANIA MIESZKALNEGO:
300m.

Powodów do zainwestowania w naszym mieście jest wiele. Najważniejszymi są:

 • posiadamy aktualny Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego;
 • teren inwestycyjny otrzymał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”
 • położenie geograficzne – miasto usytuowane jest w południowo-zachodniej części województwa podlaskiego, w powiecie wysokomazowieckim, w odległości 50 km od Białegostoku, 120 km od Warszawy i 100 km od granicy wschodniej;
 • dogodne warunki komunikacyjne – w odległości 9 km od miasta przebiega linia kolejowa Warszawa – Białystok, stacja pasażerska i towarowa w Szepietowie; przez miasto  przebiega droga krajowa Zambrów – Białowieża nr 66, droga wojewódzka Zambrów – Sokoły – Białystok nr 678 i drogi powiatowe;
 • miasto charakteryzuje się wysokim udziałem ludności w wieku przedprodukcyjnym i młodszej ludności w wieku produkcyjnym;
 • wysoko wykwalifikowana  kadra, kształcona w różnych dziedzinach życia; na terenie miasta funkcjonują szkoły średnie, które między innymi kształcą w zawodzie technik mechanik specjalności obsługa i naprawa pojazdów samochodowych oraz na poziomie zawodowym mechanik pojazdów samochodowych;
 • miasto Wysokiego Mazowieckiego jest siedzibą powiatu; występują tu placówki usługowe dla ludności z miasta i okolicznych gmin;
 • zlokalizowany na terenie miasta największy zakład przemysłu rolno-spożywczego, zarazem wiodąca jednostka w skali kraju Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”, 
 • władze miasta stworzyły korzystny klimat dla przedsiębiorczości, wierząc iż przyczyni się to do lokalnego zaktywizowania;
 • samorząd miasta  przygotował niezbędną infrastrukturę techniczną;
- możliwość  zapewnienia mocy, /przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i drogi na Zawrocie Nowiny -stacja transformatorowa /
- możliwość przyłączenia do sieci sanitarnej i sieci wodociągowej bezpośrednio przy terenach inwestycyjnych,
- droga dojazdowa wewnętrzna asfaltowa, równoległa do drogi wojewódzkiej (o szer. pasa drogowego 15m),
- możliwość podłączenia do sieci gazowej, /istnieje przyłącze gazowe w ul. Białostockiej/.

Z oferty naszej skorzystali już inwestorzy, którzy na swoim terenie rozpoczęli prace.
Dlatego też  zapraszamy do rozpoczęcia działalności gospodarczej
na terenie Wysokiego Mazowieckiego
.

W celu uzupełnienia interesujących Państwa informacji proponujemy spotkanie
w terminie dogodnym dla stron.

Załączniki:
Pobierz plik (Lista danych o terenie.pdf)Lista danych o terenie[ ]92 kB

   


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  nr wew. 32                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW