Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Piąta rocznica Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wysokiem Mazowieckiem

intronizacjaW dniach 21 - 23 października wspólnota parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem trwała na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem czterdziestogodzinnego nabożeństwa było odnowienie Aktu Intronizacji Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla królów i Pana panów z okazji 5 – tej rocznicy Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii.

Mszy Świętej przewodniczył oraz wygłosił okolicznościowe kazanie ks. Kan. Franciszek Wróblewski, który również prowadził nas na drogach wiary w czasie duchowych ćwiczeń eucharystycznych. W koncelebrze wzięli udział ks. Andrzej Chilicki kapelan Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem oraz Ojciec Kazimierz Uszyński z Klasztoru Jasnogórskiego. Wcześniej od godz. 17.00, jak w każdy wtorek Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa adorowała Najświętszy Sakrament, zawierzając Najświętszemu Sercu Jezusa całą wspólnotę parafialną, lokalną Małą Ojczyznę oraz wszystkich obywateli naszego kraju.

Ks. Prałat Ryszard Niwiński – proboszcz parafii we wstępie do Mszy Świętej podkreślił, że: „Wierność Chrystusowi zobowiązuje, czas tych pięciu lat to wiele godzin spędzonych przed Najświętszym Sakramentem, które owocują i będą owocowały w naszych sercach i w naszym chrześcijańskim życiu”. W czasie procesji z darami do ołtarza przyniesiono m.in. szatę liturgiczną: kapę koloru złotego z przeznaczeniem do używania przy sprawowaniu Nabożeństw Eucharystycznych. Jest to dar serca od Wspólnoty Intronizacji NSPJ jako wyraz wdzięczności za Akt Intronizacji w naszej parafii.

W uroczystości wzięło udział i odnowiło Akt Intronizacyjny dwadzieścia jeden delegacji: Kapłani, Siostry Zakonne, Pracownicy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Urząd Gminy, Przedstawiciele Służb Mundurowych: Policji i Straży Pożarnej, Pracownicy Poczty, Leśnicy, Przedstawiciele: Rodziny Wielopokoleniowej, Osób Chorych i Niepełnosprawnych, Pracownicy Rzemiosła i Przedsiębiorcy, Pracownicy Banków, Prawnicy, Przedstawiciele Zakładów Pracy, Rolnicy, Służba Zdrowia, Nauczyciele, Młodzież i Liturgiczna Służba Ołtarza, Przedstawiciele Wspólnot i Stowarzyszeń Religijnych, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

Celem odnowienia proklamacji Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego.

Na zakończenie uroczystości Pan Burmistrz Miasta – Jarosław Siekierko poinformował, że przy rondzie NSZZ „Solidarność” w szczycie bloku przy ul. 1 Maja 5 od strony ul. Ludowej zostanie usytuowany pomnik Chrystusa Króla. Zgromadzeni wierni przyjęli wiadomość z wielką radością co wyrazili w obfitych brawach. Króluj nam Chryste!

 

Ks. dr Krzysztof Godlewski

 

 

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska LGD  PLIS     Bezpieczny internetBiznes.gov.pl


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW