Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Marsz Dla Życia i Rodziny, Polska rodziną silna

MarszDnia 10 czerwca w naszej parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wspólnota parafialna włączyła się w ogólnopolską inicjatywę organizując Marsz dla Życia i RodzinyPolska Rodziną Silna! Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną w intencji świętości wszystkich rodzin. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył ks. Damian Małkowski, który w wygłoszonej homilii, odwołując się do nauczania Św. Jana Pawła II, uwrażliwiał nasze serca na szczególną potrzebę obecnych czasów – troskę o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmieci.

 

Po celebracji liturgicznej wierni wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi wyruszyli w uroczystym przemarszu ulicami naszego miasta do kościoła parafialnego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie wraz z wiernymi z sąsiedniej parafii cała kolumna przemarszu udała się na plac piknikowy przy Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy marszu, dziękując Bogu za dar życia oraz za dar rodziny, z radosnym śpiewem oraz modlitwą dawali publiczne  świadectwo o podstawowych wartościach życia chrześcijańskiego.

Na placu piknikowym na uczestników czekały liczne stoiska z różnymi atrakcjami, m.in.: Centrum Kształcenia Zawodowego prezentowało roboty, w innym namiocie dzieci mogły pobawić się, malując twarz czy włosy, sporo radości miały też z wyrobów cukierniczych: waty cukrowej, ciasta, popcornu, grillowanych kiełbasek i napojów. Znaczną uwagę dzieci przyciągały stoiska: Fotobudka, kręcenie balonów, usługi fryzjerskie, Grupa Ratownicza Nadzieja z Zambrowa, która prezentowała RKO, konkurs plastyczny, konkursy sportowo-rekreacyjne z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, eurobungee i trampolina. Dochód uzyskany w czasie pikniku w całości został przekazany na Dom Samotnej Matki w Supraślu. 

            Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które podjęły się trudu zorganizowania uroczystości Święta Rodziny w naszym mieście:  Ks. Dziekanowi Prałatowi  Ryszardowi Niwińskiemu – Proboszczowi Parafii Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem, Panu Jarosławowi Siekierko – Burmistrzowi Miasta Wysokie Mazowieckie, Pani Małgorzacie Sałęga – Dyrektor MOK oraz Pracownikom, Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2, Dyrekcji i społeczności Miejskiego Zespołu Szkół – Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, młodzieży z naszej parafii i uczniom Księdza Damiana Małkowskiego, Komitetowi  Organizacyjnemu: Wspólnocie Domowego Kościoła, Odnowie w Duchu Świętym i wszystkim pozostałym wspólnotom, a także występującym na scenie artystom oraz ludziom wielkiego i otwartego serca!   

Jan Paweł II podkreśla, że przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę! Jest zatem potrzebą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. Służba życiu jest, według Jana Pawła II, jednym z istotnych zadań małżeństwa, związanym z podstawowym celem życia ludzkiego, którym jest świętość, czyli jedność człowieka z Bogiem. Małżeństwo i rodzina mają do realizacji tego celu odpowiednie środki. Fundamentem służby życiu jest miłość małżeńska, która jest odbiciem miłości Boga do człowieka: ofiarna, służebna, wzajemna, gotowa do poświęceń. Każdemu z Was, którzy włączyliście się w organizacyjny trud przygotowania marszu oraz pikniku w intencji obrony życia i rodziny – dziękujemy za Waszą okazaną pomoc i ludzkie dobre serce.

Do organizacji festynu przyczynili się także i na słowo podziękowania zasługują: Centrum Kształcenia Zawodowego, Grupa Biznes Polska, Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, Mazowieckie Zakłady Graficzne MZGraf. w Wysokiem Mazowieckiem, Sklep KAMEA – Roman Czapski, Sklep PARTNER AGD RTV – TAJMAX Mieczyński, Gracz, Liszka spółka jawna, Piekarnia Cukiernia „Zgierun”, HURTOWNIA SPOŻYWCZA – Anna Siekierko, Agencja reklamowa MONA – Janusz Poniatowski, Sklep PUCHATEK Świat Dziecka, Księgarnia KLEKS – Jan Mojkowski, Księgarnia BOOKBOOK,  Hurtownia Micro – Szymon Buczyński,  Sklep PIOTREK 1001 DROBIAZGÓW, KONRAD MIĘSO-WĘDLINY MURAWSCY,  Masarnia KOLINEK, Sklep owocowo-warzywny – Anna i Robert Niemyjscy, Duet Gaz – Justyna Pietrzykowska, Salon Fryzjerski Damsko-Męski – Iwona Sokołowska,  Salon Fryzjerski SELENA – Iwona Zaremba, Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” – p. Prezes Alina Zdziarska, Auto Serwis Pomoc Drogowa – Dariusz Leoniak, Złomowanie, autohandel, skup złomu – Wiesław Kierlewicz.

Ks. dr Krzysztof Godlewski

 

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska LGD  PLIS     Bezpieczny internetBiznes.gov.pl


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW