Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Zielona Gala pełna atrakcji

Zielona GalaZielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to imprezy, które 28 i 29 maja organizuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Po raz pierwszy na Podlasie zawita Czempionat Koni Sokólskich, odbędą się również Dni z OZE. Na zwiedzających czekają pokazy, ciekawe wykłady, konkursy i bogata oferta wystawiennicza. Zapowiada się majówka pełna atrakcji.

 

 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz jedenasty organizuje Zieloną Galę i po raz dziewiąty Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Zielona Gala

Zielona Gala to impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Dwudniowy pobyt w Szepietowie to szybki kurs przygotowawczy do sianokosów. W jednym miejscu rolnicy mają okazję dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznają się z technologią zbioru. Jak co roku odbędą się pokazy pracy maszyn – wystartujemy w południe 29 maja. Uczestnicy pokazów będą mieli szansę zdobyć nagrodę o wartości 1000 zł ufundowaną przez firmę DSV - producenta traw, zbóż, roślin oleistych, motylkowych i poplonowych.

Teoretyczna część gali upłynie pod znakiem konferencji i wykładów. Będziemy gościć dr Marcina Gołębiewskiego specjalistę w dziedzinie żywienia bydła, który wygłosi prelekcję nt. pasz z użytków zielonych. Część wykładowa będzie zawierała cenne informacje o dawkach pokarmowych z udziałem pasz z użytków zielonych. Uzyskamy praktyczne wskazówki, które wpłyną na poprawę jakości pasz wykorzystywanych w żywieniu bydła mlecznego. Firma Sowul&Sowul przedstawi odpowiedni skład gatunkowy i odmianowy mieszanek traw, które zagwarantują wysokie plonowanie w okresie suszy. Agrotechnika użytków zielonych będzie tematem wykładu Marcina Mierzejewskiego z firmy DSV.

Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto prezentowane będą poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.

Targi budowlane z odnawialnymi źródłami energii

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego przyciągną do Szepietowa wystawców, prezentujących szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. W Szepietowie można będzie się dowiedzieć, jak nowocześnie i zgodnie z najnowszymi trendami wybudować oborę, chlewnię, budynek gospodarczy, czy dom.

Tegoroczna edycja targów będzie poświęcona systemom energooszczędnym. Odbędą się Dni z Odnawialnymi Źródłami Energii. Partnerem wydarzenia jest Optima Polska. Eksperci przedstawią praktyczne rozwiązania obniżające zużycie energii elektrycznej i cieplnej w gospodarstwach domowych i w działalności produkcyjnej gospodarstw. Opowiedzą o możliwościach zastosowania odnawialnych źródeł energii, zwracając uwagę na aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne. Tegoroczną edycję zdominują pompy ciepła. Specjaliści przedstawią efektywność energetyczną i dostępność montażową tych urządzeń w ogrzewaniu budynków mieszkalnych. Będzie okazja obserwować na żywo pokazy odwiertów geotermalnych w technologii GRD.

W ramach Dni z OZE trwa konkurs plastyczny dla dzieci „Przyjmij EKO pozę – zainwestuj w OZE! Wystarczy zaprojektować plakat promujący odnawialne źródła energii. Zapraszamy na rozstrzygnięcie 29 maja.

Sokólski Czempionat Młodzieżowy

Po raz pierwszy na Podlasiu zostanie zorganizowana Wystawa Specjalistyczna -Czempionat Koni Sokólskich. Najlepsze roczne oraz dwuletnie klaczki i ogierki z całego kraju zaprezentują się w Szepietowie. Prawie 40 okazów - konie sokólskie i sztumskie będą walczyć o tytuły najpiękniejszych w rejonach swego pochodzenia i wytworzenia typu. Wszystko pod patronatem ministra rolnictwa.

 

Niespotykany pokaz i konkursy

Podczas Zielonej Gali zadbamy również o naszą kukurydzę. Odbędzie się pokaz wylewania płynnego nawozu azotowego RSM w kukurydzy. Do wylewu zostanie użyty opryskiwacz z wężami rozlewowymi, które pozwalają zastosować RSM w późnych fazach rozwojowych roślin. Zyskujemy dzięki temu szybki efekt i długie działanie azotu. Pokaz organizuje firma ROLPOL Ołdakowscy z Szepietowa.

Dla zwiedzających mamy ciekawe konkursy. Można będzie zdobyć koszulkę kibica z autografem Tomasza Frankowskiego oraz voucher na zakupy o wartości 1000 złotych, wystarczy wziąć udział w konkursie na Króla Strzelców. Organizatorem atrakcji jest Hanbud, producent pokryć dachowych i ogrodzeń metalowych.

Zapraszamy!

 

Zielona Gala

 

PROGRAM

Zielonej Gali

 

28 maja 2016 r.

 

10.00

Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

 

Wykłady (namiot PODR)

11.00

Odpowiedni skład gatunkowy i odmianowy gwarancją wysokiego plonowania mieszanek traw w okresie suszy – Sebastian Kozłowski, Sowul&Sowul

11.45

Agrotechnika użytków zielonych – Marcin Mierzejewski, DSV

11.00 - 15.00

Wycena koni - Czempionat Koni Sokólskich (Ring)

15.00

Wykład: Program ochrony zasobów genetycznych koni rasy zimnokrwistej typu sokólskiego i sztumskiego – dr Grażyna Polak, Instytut Zootechniki PIB (Budynek główny, sala nr.4)

 

29 maja 2016 r.

 

10.00-11.30

Konferencja: Pasze z użytków zielonych niezastąpionym komponentem dla bydła – Marcin Gołębiewski, SGGW w Warszawie

(namiot wykładowy PODR)

11.00

Pokaz czempionów - wręczanie pucharów (Ring)

11.30

Rozstrzygnięcie konkursu: Hit Zielonej Gali

12.00

Pokazy Zielonej Gali

13.00

Pokaz wylewania płynnego nawozu azotowego RSM w kukurydzy – ROLPOL Ołdakowscy

W programie:

Prezentacja doświadczeń PODR w Szepietowie

Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego

Loteria - Wygraj bon o wartości 1000 zł – firma DSV

Konkurs na Króla Strzelców – firma Hanbud

 

PROGRAM

Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego

Dni z Odnawialnymi Źródłami Energii

28 maja 2016 r.

 

10.00

Otwarcie Targów

 

Wykłady (tereny wystawowe, stoisko Optima Polska)

10.15

Odnawialne źródła energii w województwie podlaskim prof.Anna Grzybek, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy

11.00

Możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Działalność firmy Optima Polska w województwie podlaskim - Krzysztof Łazarski, dyrektor handlowy Optima Polska

11.30

Efektywność pomp ciepła jako alternatywnego ogrzewania w gospodarstwach domowych i obiektach publicznych - Tomasz Samojło, Vaillant

12.00

 

Odwierty geotermalne do pomp ciepła w technologii GRD - Andrzej Wieszołek, Tracto-Technik

Pokaz odwiertu ukośnego pod pompy ciepła wykonywanego metodą GRD za pomocą wiertnicy geotermalnej Geodrill 4R

29 maja 2016 r.

(tereny wystawowe, stoisko Optima Polska)

11.30

Rozstrzygnięcie konkursu:

- Przyjmij EKO pozę – zainwestuj w OZE!

- Hit Targów Budowlanych

11.40

Pokaz odwiertu ukośnego pod pompy ciepła wykonywanego metodą GRD za pomocą wiertnicy geotermalnej Geodrill 4R

W programie:

Zabawy i konkursy dla najmłodszych nt. wiedzy z OZE

Pokazy pracy instalacji fotowoltaicznych i systemów solarnych

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW