Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Otwarcie miejskiej oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody

Otwarcie oczyszczalniTrzeciego czerwca 2016 roku miasto nasze odwiedziło wielu dostojnych gości. Około 250 osób zgromadziło się w Wysokiem Mazowieckiem, aby być świadkiem uroczystego otwarcia Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z tłocznią ścieków z głównego kolektora sanitarnego oraz Stacji Uzdatniania Wody.

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, którego razem z Burmistrzem Jarosławem Siekierko dokonali: przedstawiciele duchowieństwa z ks. bp Tadeuszem Bronakowskim na czele, posłowie: Dariusz Piontkowski, Lech Kołakowski i Bernadeta Krynicka, senator Tadeusz Romańczuk, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku - Piotr Dzierżanowski,

samorządowcy: Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie – Krzysztof Krajewski, Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie – Józef Sokolik, przedstawiciele nauki: Rektor Politechniki Białostockiej – prof. Lech Dzienis, przedstawiciele gospodarki: Prezes Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekovita” – Dariusz Sapiński, Prezes ZWKiEC spółka z o.o. – Andrzej Michalski oraz przedstawiciele branży i wykonawcy: Antoni Witkowski z Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego PRESS SA w Suwałkach, Karol Brodowski z Przedsiębiorstwa Obsługi Inwestycji SAN SYSTEM w Olecku, Arkadiusz Bachan z PER AARSLEFF Polska oraz Dorota Jakucka z Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w Bydgoszczy.

Następnie Biskup Łomżyński Tadeusz Bronakowski wraz ks. infułatem Janem Sołowianiukiem, ks. prałatem Ryszardem Niwińskim – dziekanem i proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela oraz ks. kanonikiem Edwardem Łapińskim – proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła dokonali poświęcenia obiektów i udzielili Bożego błogosławieństwa budującym, pracownikom zakładu i wszystkim mieszkańcom Wysokiego Mazowieckiego i okolic.

Dużą atrakcją tej uroczystości okazało się zwiedzanie nowo otwartych obiektów, do czego zachęcamy także czytelników.

Poza już wymienionymi, w uroczystości wzięli także udział: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi – poseł Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, radni Sejmiku Wojewódzkiego: Łukasz Siekierko i Bogusław Dębski, goście z Litwy ze Stefanem Orszewskim – Starostą Mejszagoły na czele, delegacja  z miasta Wysokie na Białorusi z Nikołajem Saczikiem na czele, samorządowcy z okolicznych miast i gmin, radni Rady Miasta Wysokie Mazowieckie, przedstawiciele głównych wykonawców: Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego PRESS SA w Suwałkach i Przedsiębiorstwa Obsługi Inwestycji SAN SYSTEM w Olecku oraz wykonawców i firm współpracujących, m.in. PER AARSLEFF POLSKA, AVK ARMADAN, Polskiej Grupy Energetycznej i Instytutu Zrównoważonego Rozwoju, liczne delegacje przedsiębiorstw i zakładów wodociągowo – kanalizacyjnych z regionu (Białystok, Zambrów, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Augustów, Łomża, Kolno, Łapy, Dąbrowa Białostocka, Czarna Białostocka, Grajewo, Brańsk, Szepietowo, Choroszcz, Sokółka) i z Polski, w tym: z Konstancina Jeziornej,  Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ostrołęki, Tomaszowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Marek i Góry Kalwarii, a także komendanci, prezesi, dyrektorzy i kierownicy instytucji, jednostek organizacyjnych i zakładów pracy z terenu miasta Wysokie Mazowieckie, w tym podległych Burmistrzowi Miasta, zaproszeni pracownicy ZWKiEC oraz Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie oraz przedstawiciele mediów.

Druga część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej Odessa, gdzie po oficjalnym powitaniu wszystkich gości, pracownikom ZWKiEC w Wysokiem Mazowieckiem, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej zostały wręczone odznaczenia państwowe nadane na wniosek Wojewody Podlaskiego przez Prezydenta RP. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Andrzej Michalski – prezes ZWKiEC, za zasługi w działalności na rzecz środowiska i edukacji ekologicznej. Medale Złote za Długoletnią Służbę - po co najmniej 30 latach pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców - otrzymali: Józef Baczewski, Zofia Borecka, Jerzy Kołakowski, Krzysztof Mojkowski, Krzysztof Nowosiński, Halina Obrębska, Jan Sakowicz, Stanisław Józef Stolla, Grażyna Szepietowska. Medale Srebrne za Długoletnią Służbę - po co najmniej 20 latach pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców - otrzymali: Zbigniew Karwowski, Krzysztof Kochaniec i Wojciech Serafin. Odznaczenia wręczyli Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wspólnie z Ministrem Jackiem Boguckim i Burmistrzem Jarosławem Siekierko.

Minister Środowiska decyzją z dnia 30 maja 2016 roku za wybitne osiągnięcia w wieloletniej  działalności na rzecz ochrony środowiska nadał ODZNAKĘ HONOROWĄ „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ” Panu Jarosławowi Siekierko. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie odebrał odznakę z rąk pana Jacka Boguckiego – wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, upoważnionego do jej wręczenia przez Ministra Środowiska – prof. Jana Szyszko.

Po wręczeniu odznaczeń przyszedł moment, w którym to Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie wręczył Statuetki Łabędzia, jako podziękowanie dla firm i osób najbardziej zaangażowanych w realizacji tej inwestycji oraz osób wspierających na co dzień funkcjonowanie naszego miasta. Podziękowania otrzymali m.in.: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku pod kierunkiem prezesa Piotra Dzierżanowskiego, firmy: PRESS, SAN SYSTEM, PER AARSLEFF, PGE, ale także Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” z prezesem Dariuszem Sapińskim na czele za wieloletnią współpracę, w ramach której miasto korzystało z oczyszczalni ścieków należącej do spółdzielni. Pamiątkowe Statuetki Łabędzia odebrali także Biskup Łomżyński, parlamentarzyści, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Wysokomazowiecki, Rada Miasta Wysokie Mazowieckie.

Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko przekazał, w postaci symbolicznego klucza, nowo otwartą Miejską Oczyszczalnię Ścieków i Stację Uzdatniania Wody w zarząd Zakładowi Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej spółka z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem. W imieniu zakładu obiekty przyjęli prezes Andrzej Michalski i przewodniczący Rady Nadzorczej ZWKiEC – Marek Kaczyński.

Przyszła pora na przemówienia. Mówców było wielu: i Minister Rolnictwa, i Wojewoda Podlaski, i Marszałek Województwa Podlaskiego, i przedstawiciele delegacji z Litwy i Białorusi, i samorządowcy, i wykonawcy, i przedstawiciele firm wodno-kanalizacyjnych. Wiele ciepłych słów i gratulacji na ręce Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko i prezesa Andrzeja Michalskiego. Wszyscy podkreślali liczne walory inwestycji: nowoczesność technologii wykonania, wysoką jakość wyposażenia i sprzętu, szybkość realizacji – 1,5 roku, wydajność urządzeń, posiadanie całościowego planu zagospodarowania miasta, stosunkowo niskie koszty eksploatacji, dzięki czemu – po dokładnych analizach – może nastąpi obniżka cen wody. Dla mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego oznacza to nie tylko zdrową wodę, ale też tańszą wodę.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Prezentacja oczyszczalnia.pptx)Prezentacja oczyszczalnia.pptx[ ]7518 kB

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW