Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Samorządowej Szkoły Muzycznej

InauguracjaMuzyczny maraton w naszym mieście nabiera tempa. Nowopowstała Samorządowa Szkoła Muzyczna I pierwszego stopnia funkcjonująca  w Wysokiem Mazowieckiem od 1 września ma już za sobą tzw. „chrzest bojowy”. Można rzec, że nawet nie jeden, ale o tym za chwilę. Nasza Szkoła Muzyczna mieści się w budynku Gimnazjum Miejskiego – a obecnie Miejskiego Zespołu Szkół – w którego skład wchodzą właśnie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika i Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia, która skupia u siebie utalentowaną młodzież z miasta oraz sąsiednich gmin.

 

Choć artykuł poświęcony jest Ślubowaniu Uczniów klas Pierwszych należy nadmienić, że pierwsze koncerty miały już miejsce – najpierw Koncert uczniów wszystkich niemal klas instrumentów z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej, później popisy artystyczne klasy skrzypiec pani Katarzyny Januszkiewicz  i klasy fortepianu pani Katarzyny Barteczek. Każde z wydarzeń charakteryzowało się ogromnym zainteresowaniem .  Całkiem nieźle jak na niecałe dwa miesiące działalności!

Wracając do tematu - najważniejsze do tej pory wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, czyli Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych odbyło się 27 października w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół.  Podobnie jak w przypadku poprzednich uroczystości w Szkole Muzycznej publiczność dopisała – na widowni było około 250 osób. Należy nadmienić, że oprócz przestronnych trybun hali sportowej były zajęte również krzesła przygotowane dla organizatorów i zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko, Zastępca burmistrza Pani Ewa Konarzewska, Posłanka Pani Bernadeta Krynicka, Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Pan Daniel Dramowicz, Radni miasta z Przewodniczącym Panem Józefem Sokolikiem, Wójtowie sąsiednich gmin,  Proboszczowie Parafii z naszego miasta, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli miejskich, Pani Dyrektor Mok-u, Dyrektorzy Szkół Muzycznych z Zambrowa i Łomży, Prezesi i Dyrektorzy spółek i przedsiębiorstw działających na terenie naszego miasta, rodzice i bliscy uczniów, dyrekcja i nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół  oraz oczywiście najważniejsi goście – Uczniowie Klas Pierwszych Szkoły Muzycznej.

Artystycznego klimatu dodawał stojący na środku Sali Fortepian a przy nim Chór Samorządowej Szkoły Muzycznej – składający się z uczniów szkoły muzycznej. Powagi sytuacji nadawało natomiast profesjonalne prowadzenie uroczystości przez  konferansjerów – Panią  Annę Szymczukiewicz i Pana Jana Kacprowskiego – nauczycieli naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Hymnem Państwowym wykonanym przez chór szkolny przy akompaniamencie fortepianu Pani Katarzyny Barteczek. Chórmistrzyni – Pani Monika Sypytkowska – pokazała, że miłość do muzyki , szczypta talentu i zaangażowanie może sprawić, że grupa uczniów -  w różnym  przecież wieku, śpiewająca zaledwie od kilku tygodni  brzmi tak jak chór pracujący wspólnie od co najmniej kilku lat. Wykonanie najważniejszej pieśni wywołało na twarzach publiczności uśmiech nie tylko zadowolenia ale też z pewnością podziwu.

W swojej krótkiej przemowie Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Pan Jarosław Jankowski opisał ścieżkę jaką przeszedł Samorząd Miasta aby założyć w listopadzie zeszłego roku publiczną szkołę muzyczną. Warto nadmienić,  że za powstaniem szkoły głosowała cała Rada miasta przy zerowym  wstrzymaniu się od głosu. Należy też wiedzieć, że o otworzenie szkoły muzycznej w swoich granicach starały się również inne miasta w województwie  ale bezskutecznie.  Świadczy to nie tylko o dobrym przygotowaniu miasta do prowadzenia takiej placówki ale też o potrzebie i zainteresowaniu społeczeństwa rozwojem kulturalnym.

Po tym krótkim wystąpieniu i komendzie „Do Ślubowania Wystąp” uroczystość płynnie przeszła do kolejnego – najważniejszego punktu. Uczniowie klas pierwszych dumnie unosząc palce prawej dłoni powtarzali tekst przysięgi i ślubowali m.in.: dbać o dobre imię szkoły, pilnie się uczyć i ćwiczyć na instrumentach systematycznie, przestrzegać zasad koleżeństwa i szanować pracowników szkoły. Uroczystość ślubowania została zwieńczona pasowanie na ucznia szkoły muzycznej. Uczniów pasowano …….. smyczkiem.

Jak przystało na szkołę muzyczną – każda uroczystość musi być koncertem, popisem artystycznych umiejętności, wrażliwości muzycznej i talentu. Koncert zainaugurował występ chóru , który wykonał dwie patriotyczne pieśni -  Rozkwitają pąki białych róż oraz My pierwsza brygada. Później w charakterze wykonawców wystąpili uczniowie grający solo lub przy akompaniamencie fortepianu.  W programie artystycznym niektórych uczniów znalazły się pozycje takie jak Polonez  a-moll Pożegnanie ojczyzny - M.K. Ogińskiego, czy Humoreska – A. Dworzaka, wymagające od wykonawcy posiadania umiejętności rozumienia muzyki i wyrobionego nieco warsztatu gry. Radość na twarzach publiczności wywołały też prezentacje uczniów najmłodszych, świadczące o tym, że tak jak w przypadku chóru szkolnego – chodzi o zaangażowanie i pasję – tego z całą pewnością wykonawcom nie brakowało.  Młodzi muzycy, jacy się zaprezentowali na koncercie to : Maja Mantur, Szymon Wnorowski, Basia Dołęgowska, Aleksandra Stypułkowska, Kamil Tworkowski, Weronika Skłodowska, Adam Rybicki, Jakub Śliwonik, Wiktoria Dmochowska, Paweł Kalinowski, Julia Grabowska, Daria Kamińska. Ku zdziwieniu publiczności koncert został zwieńczony występami nauczycieli szkoły – popis wirtuozerii instrumentalnej zabarwionej niesamowitą grą barw muzycznych usłyszeliśmy w wykonaniu nauczycieli: Pana Damiana Krawczewskiego (akordeon), Trio w składzie: Pani Katarzyna Januszkiewicz (skrzypce),  Pani Katarzyna Barteczek (fortepian), Pan Damian Krawczewski (akordeon), Duetu fortepianowego w składzie : Pani Jolanta Terlecka-Porębska i Pan Adam Januszkiewicz.

Podsumowując koncert  i całą uroczystość należy tu się odnieść do słów jakie usłyszeliśmy tuż po nim. Dyrektor Miejskiego Zespołu Pan Jarosław Jankowski dziękując całej społeczności szkolnej, zarówno uczniom jak i nauczycielom życzył nieustannie coraz większej pasji. Wyraził również specjalne podziękowania swojemu zastępcy wicedyrektorowi Samorządowej Szkoły Muzycznej Panu Adamowi Januszkiewiczowi.  Burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko mówił o sukcesie miasta i społeczeństwa, o radości płynącej z posiadania szkoły artystycznej. Głos zabrał również Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Pan Daniel Dramowicz – pogratulował przygotowania artystycznego samego koncertu, pogratulował również posiadania takiej kadry pedagogicznej, którą określił mianem „prawdziwego skarbu”. Podziw wyraziła również Pani Poseł Bernardeta Krynicka oraz wójt gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski, a także Proboszcz Ksiądz Kanonik Edward Łapiński.

 

Galeria na stronie Szkoły Muzycznej

 

 

 

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW