Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Projekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”

utwProjekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”, realizowany przez Fundację Ziemia i Ludzie w partnerstwie z Inland Norway University of Applied Science, to międzypokoleniowa kampania edukacyjna, skierowana do lokalnych społeczności w których bezpośrednim otoczeniu znajdują się obszary wodno-błotne. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej odbiorców na temat usług ekosystemowych mokradeł i konieczności ich ochrony w najbliższym sąsiedztwie. Tytuł projektu niesie ze sobą najważniejszy przekaz merytoryczny, mówiąc o bezcennych usługach ekosystemowych obszarów wodno-błotnych i walcząc z błędnym przekonaniem o ich nieużyteczności.

Czytaj więcej: Projekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”

Ogłoszenie

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia 05.12.2022r. o godzinie 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

w programie:

I. Wykład na temat: "Rola szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych". Zagadnienie omówi Bożena Fiedorczuk , pracownik Sekcji Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem.
II. Ogłoszenia.


Zarząd UTW

Czary, mary i gusła? - Wieczór Andrzejkowy w UTW

utwStudenci  naszego Uniwersytetu postanowili dochować tradycji i gromadnie stawili się, na zaproszenie  zarządu, 21 listopada 2022 r.  w kawiarni MOK w Wysokiem Mazowieckiem czynnie uczestnicząc w grach , wróżbach i zabawach . Było  pyszne jedzenie, dobra zabawa i oczywiście  najróżniejsze wróżby.  Gospodyni wieczoru Krysia Wódz przypomniała zebranym gdzie powstały Andrzejki. Jak się okazało kłóci się o to kilka nacji. Niemcy twierdzą, że św. Andrzej odziedziczył magiczną moc po Freyu, germańskim bogu pogody, urodzaju i opiekunie małżeństw. Grecy upierają się, że obrzędy andrzejkowe narodziły się w ich ojczyźnie: na Sporadach, malowniczych wyspach Morza Egejskiego.

Czytaj więcej: Czary, mary i gusła? - Wieczór Andrzejkowy w UTW

VI Forum Seniora w Białymstoku

UTWW środę 14 listopada odbyło się szóste Forum Seniora w Białymstoku. Piętnastoosobowa delegacja UTW w Wysokiem Mazowieckiem miała możliwość posłuchać ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni eksperci, którzy opowiadali o samotności i jej obliczach, pięknie i transformacji człowieka poprzez taniec i teatr, ciągle aktualnych oszustwach na wnuczka, bezpiecznych finansach. Usłyszeliśmy jakie  prawa mają pacjenci oraz jakie korzyści daje nam ruch i trening Tai Chi.

Czytaj więcej: VI Forum Seniora w Białymstoku

Co każdy senior wiedzieć powinien – spotkanie z przedstawicielami Inspektoratu ZUS w Wysokiem Mazowieckiem

utw8.11.2022 r. w kawiarni MOK dzięki uprzejmości Inspektoratu ZUS w Wysokiem Mazowieckiem, studenci UTW spotkali się z przedstawicielami tej instytucji Anną Zalewską i Agnieszką Ochińską. Spotkanie poprowadziła prezes UTW Marianna Kaczanowicz, która powitała gości i seniorów a następnie poprosiła o przedstawienie się nowo przyjętych do stowarzyszenia studentów. Wystąpienie ekspertek z ZUS rozpoczęła Pani Anna Zalewska, która poinformowała zebranych o możliwości założenia profilu PUE. Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu można załatwić większość spraw przez internet. Zachęcała również do pobierania swoich świadczeń na konto w banku.

Czytaj więcej: Co każdy senior wiedzieć powinien – spotkanie z przedstawicielami Inspektoratu ZUS w Wysokiem...

Salonik literacki pn.”Maria Konopnicka – pisarka, patriotka, celebrytka”

utw24 października 2022 r. studenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem wzięli udział w spotkaniu literackim poświęconym Marii Konopnickiej. W 2022 roku obchodzimy 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek i czołowej reprezentantki polskiego pozytywizmu.

Przedstawiona przez kierownika MBP Dorotę Mokrzewską prezentacja pokazała słuchaczom poetkę nie tylko jako powszechnie znaną autorkę nowel i wierszy, które pamięta się przez całe życie. Studenci dowiedzieli się, że pisarka współpracowała z wieloma znanymi i cenionymi wydawnictwami, była redaktorką popularnego pisma „Świt”, oddawała się pracy społecznej w wielu organizacjach trzech zaborów, a także uczestniczyła w międzynarodowym proteście przeciwko prześladowaniu dzieci polskich we Wrześni (1901-1902). Jej najgłośniejszym protestem przeciw germanizacji był opublikowany w 1908 r. wiersz „Rota”.

Czytaj więcej: Salonik literacki pn.”Maria Konopnicka – pisarka, patriotka, celebrytka”

Zaproszenie

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia 08.11.2022r. o godzinie 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

w programie:

I. Wykład  na temat: “Co każdy Senior wiedzieć powinien?” Przeliczenie emerytury, waloryzacja, ubankowienie, świadczenie pielęgnacyjne i uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Zagadnienie omówią Anna Zalewska i Agnieszka Ochińska z Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wysokiem Mazowieckiem.

II. Ogłoszenia.

Zarząd UTW

Międzypokoleniowy wykład na inauguracji XXVIII semestru UTW w Wysokiem Mazowieckiem

utw10 października 2022 r. o godz. 17.00 rozpoczął się XXVIII semestr na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes Marianna Kaczanowicz powitała dyrektor Centrum Ochrony Mokradeł Magdalenę Galus, Zastępcę Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Ewę Konarzewską, dyrektor MOK Annę Kamińską, Kierownika MBP Dorotę Mokrzewską, członków wspierających działalność UTW: Panią Teresę Bazyluk i Mirosława Gregorczuka, uczniów klasy VIIIc SP nr 2 Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem z opiekunem p. Katarzyną Bartłomiejczuk oraz wszystkich licznie zgromadzonych studentów. Wykładowczynią, która otworzyła kolejny semestr akademicki była pani Magdalena Galus. Temat międzypokoleniowego wykładu : „Chrońmy mokradła! Dla przyrody, klimatu i nas samych”.

Czytaj więcej: Międzypokoleniowy wykład na inauguracji XXVIII semestru UTW w Wysokiem Mazowieckiem

Spotkanie 10.10.2022

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia10.10.2022r. o godzinie 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

w programie:

 1. Wykład  na temat: „Chrońmy mokradła!. Dla przyrody, klimatu i nas samych”  wygłosi Magdalena Galus, dyrektorka Centrum Ochrony Mokradeł.
 2. Ogłoszenia
 3. Spotkanie integracyjne.

 

Zarząd UTW

Koncert piosenek dwudziestolecia międzywojennego pt. "Zygmunt Białostocki - Ja przedwojenny wolę styl"

utw5 września 2022r. o godz. 19:00 studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyli w koncercie poświęconym białostockiemu kompozytorowi dwudziestolecia międzywojennego Zygmuntowi Białostockiemu. W repertuarze znalazły się utwory największych twórców tego okresu: J. Petersburskiego, Z. Białostockiego, H. Warsa i innych. W sali widowiskowej kina Forum rozbrzmiały niezapomniane i ponadczasowe nuty piosenek retro między innymi: ”Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, “Rebeka”, “Ada to nie wypada”, czy też walczyk “Ja przedwojenny wolę styl” w stylowych aranżacjach Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod batutą Stanisława Gadziny.

Czytaj więcej: Koncert piosenek dwudziestolecia międzywojennego pt. "Zygmunt Białostocki - Ja przedwojenny wolę...

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862757500                                    NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW