Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Zakończenie semestru

utw27.06.2022 r. kolejny upalny dzień, ale to nie przeszkadza studentom UTW i o godz. 8:30 wyjeżdżają do Nadleśnictwa Żednia leżącego w Puszczy Knyszyńskiej, aby świętować zakończenie semestru.

Po dotarciu na miejsce studentów powitali Nadleśniczy Nadleśnictwa Żednia Andrzej Bogdan Gołembiewski oraz jego Zastępca Grzegorz Dworakowski. Następnie zostaliśmy zaproszeni do Sali konferencyjnej , gdzie Grzegorz Dworakowski zapoznał nas z historią i działaniami Nadleśnictwa.

Czytaj więcej: Zakończenie semestru

Mokradła, woda, życie, klimat

mokradłaW dniach 13 i 14 czerwca 2022 r. 2-osobowa  delegacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyła w konferencji nt. „Mokradła, woda, życie, klimat”, której organizatorem była Fundacja Ziemia i Ludzie.

Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych wykładach , których tematem była między innymi odpowiedź  na pytanie, dlaczego tak ważna dla klimatu jest dbałość m.in. o bagna i mokradła.

W drugim dniu konferencji zapoznano nas  naocznie z bagnami i mokradłami znajdującymi się w okolicach miejscowości Góra Kalwaria.

Czytaj więcej: Mokradła, woda, życie, klimat

Cukrzyca – pandemia XXI wieku. Czy można jej uniknąć?

UTW6 czerwca 2022 r. w kawiarni MOK w Wysokiem Mazowieckiem, słuchacze UTW z ogromną uwagą wysłuchali wykładu na temat „Cukrzyca – pandemia XXI wieku. Czy można jej uniknąć?”. Spotkanie otworzyła prezes UTW - Marianna Kaczanowicz, która powitała zgromadzonych licznie słuchaczy i wykładowcę lek. med. Marcina Leoniaka- specjalistę w zakresie diabetologii oraz chorób wewnętrznych, zastępcę dyrektora ds. medycznych Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Pan doktor w swoim wykładzie, skupił się przede wszystkim na cukrzycy typu 2, która określana jest mianem epidemii XXI wieku. O skali problemu niech świadczy fakt, że 450 milionów ludzi na świecie choruje na cukrzycę a w Polsce z powodu cukrzycy umiera rocznie 20 tys. osób. Występuje ona na ogół u ludzi starszych, ale coraz częściej także u otyłych dzieci i młodych otyłych dorosłych.

Czytaj więcej: Cukrzyca – pandemia XXI wieku. Czy można jej uniknąć?

Jan Kiepura – najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych

UTWStudenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem, 30 maja 2022 r. w MOK mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu przygotowanym przez Sekcję kulturalną. Tematem przewodnim wydarzenia była postać Jana Kiepury ( 1902 – 1966 ) - słynnego tenora, najpopularniejszego gwiazdora scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, od lat trzydziestych dwudziestego wieku również aktora. Spotkanie otworzyła i zebranych słuchaczy powitała Krystyna Wódz. Od Haliny Śmigielskiej i Krystyny Wódz studenci UTW dowiedzieli się, między innymi, że ojciec tenora Franciszek Kiepura, był piekarzem.

Czytaj więcej: Jan Kiepura – najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych

Ogłoszenie

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia 06.06.2022r. o godzinie 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

w programie:

 1. Wykład  na temat: “Cukrzyca typu II”. Lekarz diabetolog Marcin Leoniak  
 2. Ogłoszenia

Zarząd UTW

V Forum Seniora

UTWForum Seniora już za nami. 25 maja br. 17 osobowa grupa studentów UTW w Wysokiem Mazowieckiem wzięła udział w FORUM SENIORA w Filharmonii Podlaskiej zorganizowanego przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną z UTW w Białymstoku. W programie były m.in: wykłady ekspertów z zakresu zdrowia psychicznego i fizycznego, bezpieczeństwa oraz występy artystyczne. Wystąpili naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin. O tym jak działają na człowieka emocje mówiła Prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Diabetyków Danuta Roszkowska. Rzecznik prasowy PGE Obrót SA Mariusz Majewski poinformował słuchaczy jak nie dać się oszukać w sieci i realizować swoje sprawy w PGE bez wychodzenia z domu. O wielolekowości wśród osób starszych opowiadała profesor Barbara Bień, z Klinki Geriatrii UMB a metodologię działań przestępców przybliżyła aspirant Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku.

Czytaj więcej: V Forum Seniora

Żubr król lasu, symbol ochrony przyrody

UTW16 maja 2022 r. gościem UTW w Wysokiem Mazowieckiem, prowadzącym wykład „Żubr król lasu, symbol ochrony przyrody” był Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Żednia mgr inż. Grzegorz Dworakowski. Spotkanie otworzyła prezes UTW Marianna Kaczanowicz. Przywitała wszystkich obecnych a także pokrótce przedstawiła prelegenta.

Mgr inż. Grzegorz Dworakowski wystąpienie rozpoczął od prezentacji Nadleśnictwa Żednia, które wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Podkreślił, iż nadleśnictwo, w którym pracuje, to w większości, cenne pod względem przyrodniczym, lasy Puszczy Knyszyńskiej – jednej z największych w Polsce, położonej zaledwie kilkanaście kilometrów od Białegostoku. Omówił zadania i projekty realizowane przez leśników.

Czytaj więcej: Żubr król lasu, symbol ochrony przyrody

Salonik Literacki z Izabelą Janiszewską

utwW poniedziałek 9 maja 2022 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem zaprosił wszystkich zainteresowanych do Saloniku Literackiego na spotkanie z pochodzącą z Wysokiego Mazowieckiego autorką popularnych kryminałów Izabelą Janiszewską. Spotkanie odbyło się w Kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Wydarzenie rozpoczęła i rozmowę prowadziła Dorota Mokrzewska – kierownik biblioteki.

Czytaj więcej: Salonik Literacki z Izabelą Janiszewską

Żubr król lasu, symbol ochrony przyrody

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia 16.05.2022r. o godzinie 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

 

w programie:

 1. Wykład  na temat: “Żubr król lasu, symbol ochrony przyrody”, wygłosi Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Żednia, Grzegorz Dworakowski
 2. Ogłoszenia.

Zarząd UTW

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

UTWPaństwowe obchody święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko, senator RP Jacek Bogucki, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski, przedstawiciele instytucji działających na terenie miasta oraz poczty sztandarowe. Po jej zakończeniu, uczestnicy nabożeństwa w asyście pocztów sztandarowych, przemaszerowali na wysokomazowiecki rynek.

Czytaj więcej: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862757500                                    NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW